Zarf Basımı

Diplomat Zarf Tek Renk

Pencereli-Penceresiz 10.5x24cm 110gr

Diplomat Zarf  Tek Renk
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 10.5x24cm Tek Renk 400₺ Hızlı Ödeme
1000 10.5x24cm Tek Renk 550₺ Hızlı Ödeme
2000 10.5x24cm Tek Renk 850₺ Hızlı Ödeme
5000 10.5x24cm Tek Renk 1980₺ Hızlı Ödeme
Torba Zarf 24x32cm - Tek Renk

Torba Zarf 24x32cm - Tek Renk

Torba Zarf 24x32cm - Tek Renk
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 24x32 110gr Tek renk 850₺ Hızlı Ödeme
1000 24x32 110gr Tek renk 1500₺ Hızlı Ödeme
2000 24x32 110gr Tek renk 2650₺ Hızlı Ödeme
Torba Zarf 26x35cm - Tek Renk

110 gr. 1.Hamur 26 x 35 cm

Torba Zarf 26x35cm - Tek Renk
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 26x35 110gr Tek renk 1100₺ Hızlı Ödeme
1000 26x35 110gr Tek renk 2000₺ Hızlı Ödeme
2000 26x35 110gr Tek renk 3600₺ Hızlı Ödeme
Torba Zarf 17x25cm - Tek Renk

110 gr. 1.Hamur 17 x 25 cm

Torba Zarf  17x25cm - Tek Renk
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 17x25 cm Tek Renk 680₺ Hızlı Ödeme
1000 17x25 cm Tek Renk 1100₺ Hızlı Ödeme
2000 17x25 cm Tek Renk 2000₺ Hızlı Ödeme

Diplomat zarf iş dünyasında kurumsallık arayışı içerisinde bulunan firmaların kullanmış oldukları bir üründür. Özellikle diğer firmalar ile yazışmalarda kullanılan zarfların dışında kendi firma logoları ve bilgileri bulunmaktadır. Dış yüzeyinde bulunan bilgileri sayesinde firmanın bir tür imzası olarak nitelenmektedir.

Antetli kağıtların posta ve elektronik ortamlarda kullanılmasıyla başlayan iletişimin, zarfsız kullanımıyla başlaması dikkat çekmektedir. Daha sonra zarfların içerisine antetli kağıtlar yerleştirilerek kullanılması ve dışında bilgilerin olması sayesinde kullanışlı olmaktadır.

Diplomat Zarfların Çeşitleri

Genellikle tercih edilen dört farklı seçenekleri bulunan diplomat zarflar şu şekildedir. Düz model zarflar, klasik bir model olmakla beraber, firmaların logo ve diğer bilgileri dışında görünmektedir. Kullanımı ile müşterilere klasikliği yansıtan ve yeni trendlere ayak uydurabilen biz izlenim yaratmaktadır.

Diğer model olan Pencereli diplomat zarflar ise artık evlere gelebilen genellikle bankaların kullandığı bir zarftır. Özel firmalarında fatura ve diğer evrakları kullanıcılara ulaştırmak için kullandığı bir zarf türüdür. Bu zarfların içerisinde evrakların kime geldiğini kolaylıkla görebileceğimiz bir pencere mevcuttur. Bu modellerin haricinde tercihlere göre normal tutkallı ve silikon bantlı olarak seçeneklerde bulunmaktadır.

Zarfların Kullanım Amaçları

Firmaların yazışmalarında bu tür diplomat zarf kullanmaları prestij açısından iyi bir izlenim yaratmaktadır. Müşterilerin kendileri için özenildiği ve resmi bir hava katmakta büyük rol oynadığı zarflar tercih sebebidir. Özellikle kurumlar arası saygınlığı artırması düşünüldüğünde diplomat zarfların kullanımı avantaj sağlamaktadır.

İsteğe bağlı olarak tasarlanan zarfların üzerindeki bilgiler her firmaya özel olması da tercih sebebi olmaktadır. Bu tür diplomat zarfların çeşitliliği de firmalara farklılık kazandırmaktadır.

Diplomat Zarf Baskı ve Fiyatları

Baskı teknikleri açısından fiyatlar renk ve büyüklüklerine göre çeşitlilik kazanmaktadır. Tercih edilen ebat olarak 10,5x24 cm olan diplomat zarf baskısı 1000 adet ve katları olarak düşünülmektedir. Matbaalarda bilindiği üzere adetler çoğaldıkça diplomat zarf fiyatları düşmektedir. Bu sayede müşterilerin adet yükseltmesi maliyet olarak daha uygun olacaktır.

Zarf Basımı

Günümüzde pek çok farklı modelde ve farklı amaçlar için kullanılan zarflar bulunmaktadır. Zarfların üzerine yapılacak basım işlemi zarf türüne göre farklılık göstermektedir. Şirketlerin tercih ettiği zarf modellerinde şirket adı ve şirket bilgilerinin basılması tercih edilmektedir. Bu sebeple de 4 renkli baskılar yapılmaktadır.

Bazen zarf üzerinde özel tasarımlar da istenmektedir. Ancak çoğunlukla hazır baskılardan tercih edilerek zarf baskı işlemleri yapılmaktadır. Diplomat zarf basımı en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir.

Diplomat Zarf Baskı Çeşitleri?

Şirketler zarf baskı yaptırmadan önce diplomat zarf baskı çeşitleri? hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Zarf baskı fiyatları da seçilen zarf modeline, baskı modeline ve kaliteye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Diplomat Zarflar genelde düz ve klasik modeller de tercih edilmektedir.

Pencereli zarf basımı da firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Pencereli zarf baskısı üzerinde genelde firmanın logosu ve firma bilgileri yer alır. A4 zarf basımı ise genelde önemli evrakların postalanması amacıyla kullanılmaktadır.

Zarf Basımında Aşamalar Nelerdir?

Zarf basımında bazı aşamalar bulunmaktadır. Zarf basımında aşamalar nelerdir? sizler ile paylaşacağız.

Zarf basımı yapılabilmesi için öncelikli olarak zarf modelinin seçilmesi gerekir. Zarf modeli seçerken ise ihtiyaca yönelik seçimler yapılmalıdır.

Sonrasında ise müşteriler dilerse kendi tasarımları dilerlerse de hazır baskı modelleri arasından seçim yapmaktadırlar.

Zarf kağıdının kaliteli olması ve kolay bir şekilde zarar görmemesi için genelde 1. kalite hamur kullanımına önem verilmektedir.

Torba zarflarda, farklı grafik tasarımları ve modelleri yapılabilmektedir. Bu sebeple torba zarf baskı fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Diplomat zarf fiyatları da zarfın kalitesi, baskı kalitesi gibi nedenlerle değişiklik gösterebilmektedir.

Zarf Baskısı Tasarımı Nasıl Olmalı?

Zarf baskısı yaptırmayı düşünen firmalar için zarf baskısı tasarımı nasıl olmalı? sorusu oldukça önemlidir. Firmalar özellikle müşteriler ile görüşmeleri için diplomat zarf kullanmayı tercih etmektedir. Bu zarf modelleri kurumsallığın bir simgesidir. Aynı zamanda karşı tarafın kendini özel hissetmesine ve önemsendiğini görmesine neden olmaktadır.

Bazı durumlarda diplomat pencereli zarflar da tercih edilmektedir. Zarf basımı şirketlerin prestijleri açısından oldukça önemli bir konudur. Bu sebeple şirketlerin önemsiz görünen bu konuya gerekli önemi vermesi gerekmektedir.

Özel davetler için hazırlanan davetiyelerin konacağı zarflar da önemlidir. Bu zarflar genelde düz olsa da farklı renklerde, desenlerde ya da dokulu modelleri de bulunmaktadır. Bu zarflar üzerinde varak baskı, lak, hologram baskı ya da gofre uygulaması yapılabilir. Bunun yanında davetiye zarfları bazen renkli mühürler, çiçekler ya da kurdele ile de süslenebilmektedir.

Fatura ile İlgili Bilgi Almak İçin: Fatura Basımı