Termal Boş Etiket

Genel olarak işletmelerde çok fazla kullanılan termal boş etiket çeşitleri, ürün gönderiminde çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Baskılı ya da baskısız şekilde istediğiniz ölçüde ya da ebatta termal etiket üretimi yapabilmektedir. Kullanım alanları çok geniş olmakta; barkod etiketi, ürün etiketi, koli üstü etiketi, kargo lojistik etiketi, raf etiketi ya da gıda etiketi şeklinde çok fazla biçimlerde kullanılmaktadır.

Termal Boş Etiket

Termal etiketler, sıcaklığa maruz kaldıkları zaman kararan bir kimyasal ile örtülmüş olan ve kağıt bazlı özellikte bir etiket türü olmaktadır. Termal etiketler, ribon kullanılmadan hızlı bir şekilde yazdırılabildiği için yüksek sayılarda etiketlemelerde tercih edilmektedir. Bunun yanında kısa süreli etiketlemeler için de çok uygun olmaktadır. Aynı zamanda termal boş etiketler sıvı, rutubet ve aydınlık gibi çevresel faktörlerden etkilenmektedir.

Termal Boş Etiket Basımı

Termal etiketler özellik olarak diğer kağıt etiketler gibi yırtılabilir özellikte olmaktadır. Eko termal ve de lamine termal çeşitleri ile bulunmaktadır. Bu noktada lamine termal çeşitleri sıcaklık, rutubet ve de gün ışığına karşı oldukça dayanıklıdır. Buna bağlı olarak da daha uzun etiketlemeler için lamine termal etiket tercih edilmektedir.

Bunun yanında termal boş etiket imalatı sonrasında, bu ürünler lojistik ve gıda sektöründe çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bununla birlikte uygulama alanlarına ve zemine uygun olan farklı özellikte yapışkan türleri de bulunmaktadır. Bunun için termal boş etiket üretimi kapsamında en iyi sonucu elde edebilmek için doğru seçimin yapılması son derece önemli olmaktadır.

Termal Boş Etiket Fiyatları

Satın alınacak olan toptan termal boş etiket fiyatları daima çok fazla adet olduğu için daha uygun fiyatlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bunun yanında etiketin ölçüleri, kullanılan malzemenin kalitesi ve tasarım özellikleri de termal boş etiket fiyatları konusunda belirleyici olmaktadır. Bu kapsamda fiyatlar hem bütçeye uygun hem de geniş skalaya sahiptir.

 Termal Boş Etiket Özellikleri

Yırtılabilen özellikte bir etikettir. Baskı direk termal yöntemi ile yapılmaktadır. Barkod etiket yazıcısına uygun şekilde tasarlanmıştır. Ribon kullanımı olmadan baskı yapılabilir. Nem, ışık, alkol ve ısı gibi faktörlere de dayanıklı değildir.