Barkod Sticker Etiket

Barkod etiket basmak için ihtiyacınız olan ürün barkod sticker etiket olmaktadır. Bir baskı cihazı ile kullanım sağlanan bu etiketler çok fazla çeşide sahip olmalıdır. Barkod etiket çeşitleri genel olarak, boyut ve etiket malzemesi ile ilgili olarak farklılıklar göstermektedir. Kullanılan yazıcıya uygun bir barkod etiketi satın alınmalı ve baskı işlemleri seri bir şekilde tamamlanmalıdır.

Barkod Etiket Özellikleri

Barkod etiketleri, kullanıldığı alana bağlı olarak farklı malzemelerden üretilmektedir. Genel olarak, üretimde plastik ve kağıt malzemeler kullanılmaktadır. Genelde baskılı rulo barkod etiket daha ilgi çekici olduğundan ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında kuşe barkod etiket kullanımı da üreticiler ve perakende sektöründe çok fazla tercih edilen çeşitler olmaktadır.

Barkod etiketleri, baskı ile iki katlı bir yüzey şeklinde basılır. Kullanım olarak da ürünlerin dış yüzeylerinde kullanıldığı için yapışkanlı barkod etiketi tercih edilmektedir. Ayrıca baskılı barkod etiket baskı işleminin hemen ardından kolay bir şekilde çıkarılarak, ürün yüzeyine yapıştırılmaya olanak tanır. Başka bir çeşit olan rulo barkod sticker etiket market ve alışveriş merkezlerinde çok sık karşımıza çıkan etiketler olmakta ve üzerine ürünün barkodu, modeli, fiyatı ve tarihi gibi pek çok bilgi basılabilir.

Barkod Etiket Çeşitleri

Genel olarak barkod etiketi, plastik ile üretiliyor ise, kağıt etiketlerden çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olmaktadır. Gıda ya da hızlı tüketim ürünlerinde kullanılan kağıt barkod etiketler çok daha kolay yırtılabilir. Plastik barkod etiketleri; yırtılma, olumsuz hava koşulları gibi durumlarda çok daha dayanıklı ve de esnek bir yapıya sahip olmaktadır. Aynı zamanda metal barkod etiketi de elektronik cihazların üzerinde kullanılmaktadır. Çok şık ve parlak bir görüntüye sahiptir.

Barkod etiketi çeşitleri çok farklı renklere sahip olmaktadır. Bu ürünlerin içinde en popüleri de beyaz barkod etiketi çeşidi olmaktadır. Beyaz barkod etiketi kullanım olarak barkod okuyucu tarafından daha kolay algılandığından, çok kolay bir şekilde barkod etiket basımı yapılmaktadır.

Barkod Etiket Fiyatları

Kullanıcılara çok büyük avantaj sağlayan boyutta, model ve tür de üretilen barkod etiketleri çok uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Genel olarak, baskılı barkod etiket fiyatları, rulo şeklinde olduğu zaman daha avantajlı seçenekler ile satışa sunulmaktadır. Genel barkod etiket baskı fiyatları model, ebat, kağıt kalitesi ve özellikleri ile çok büyük değişime uğramaktadır