Antetli Kağıt

Antetli Kağıt A4 80 gr 1. Hamur

Tek Yön Renkli

Antetli Kağıt A4 80 gr 1. Hamur
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
2000 21x30cm 80 750₺ Hızlı Ödeme
4000 21x30cm 80 1300₺ Hızlı Ödeme
6000 21x30cm 80 1900₺ Hızlı Ödeme
Antetli Kağıt A5 80 gr 1. Hamur

Tek Yön Renkli

Antetli Kağıt A5 80 gr 1. Hamur
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
4000 15x21cm 80 750₺ Hızlı Ödeme
8000 15x21cm 80 1300₺ Hızlı Ödeme
12000 15x21cm 80 1900₺ Hızlı Ödeme

Şirketlerin yazışmalarında kullanmış olduğu antetli kağıtlar kurumsal kimlik çalışmaları bakımından önemli bir rol oynamaktadır. Özel yazışmaları ve bürokratik yazışmaları içerisinde barındıran antetli kağıtlar şirketlerin kullanmakta zorunluluk arz etmesiyle bilinmektedir.

Antetli Kağıt Tasarımları

Firmaların logolarını, iletişim bilgileri ve kendilerine özgü yapılan tasarımlarının bir arada bulunduğu kağıt çeşididir. Türkçe karşılığı başlıklı kağıt olan antetli kağıt kelimesi daha çok tercih edilmektedir. Her şirket kendine özel ve kurumsal kimliğine uygun şekilde antetli kağıtlar hazırlatmaktadır.

Antetli kağıt hazırlanma aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle tasarım yönünden şirketlerin müşterisi ile iletişiminde katkı sağlayacak bir psikolojik algı ile düzenlenmelidir. Bunlara örnek verecek olursak sade yada şık tasarımlar tercih edilebilmektedir. Şirketlerin kurumsal dünyadaki yerini aldığı düzende göze hitap edebilen tasarımlar dikkat çekmektedir.

Doğru ve kurumsal kimliğe uygun bir antetli kağıt ebadı A4 (21x29,7 cm) olmalıdır. Bu ebadın dışına çıkıldığında bazı sıkıntılarla karşılaşılabilmektedir.

Örneğin antetli kağıdın katlanıp yerleştirilebileceği bir zarf bulmak zorlaşacaktır.

Baskı Aşaması

Basit bir görünüm verse de aslında antetli kağıt şirketlerin dış dünyada kendini gösterme yöntemlerinden birisidir. Özellikle resmi yazışmalar ile şirket politikasının belirlenmesinde aşırı derece önemlidir. Görüntüyü kaliteli hale getiren antetli kağıt basımı ise ayrı bir yer tutmaktadır. Antetli kağıt basımı ne kadar kaliteli ise firmaların imajı da o kadar artmaktadır.

Kurumsal kimliğe önem verilmeden yazıcıdan hazır şablonlar kullanılarak alınan antetli kağıtlar firmaların imajına zarar vermektedir. Her ne kadar antetli kağıt fiyatları düşürülmeye çalışılsa da profesyonel bir iş dünyasında bu tür durumların olmaması gerekmektedir.

Matbaa Kalitesi ve Baskı Fiyatları

Maliyet olarak antetli kağıt baskı fiyatları çok az fark etse de diğer yöntemlerden daha kaliteli olmaktadır. Antetli kağıt baskı fiyatları verilirken baskı aşamasında özel yöntemler, kalıplar ve boyalar ile değişkenlik göstermektedir.

Kartvizit Basımı İle İlgili Fiyat ve Çeşitlerimiz