Afiş Basımı

35x50cm Afiş Basımı

105.Gr Kuşe Tek Yön Baskılı (Renkli)

35x50cm Afiş Basımı
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
250 105 900₺ Hızlı Ödeme
500 105 1100₺ Hızlı Ödeme
1000 105 1350₺ Hızlı Ödeme
50x70cm Afiş Basımı

105.Gr Kuşe Tek Yön Baskılı (Renkli)

50x70cm Afiş Basımı
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
250 105 1400₺ Hızlı Ödeme
500 105 1700₺ Hızlı Ödeme
1000 105 2300₺ Hızlı Ödeme

Tanıtım, etkinlik, duyuru gibi amaçlarla kullanılan afişler her zaman etkili bir yöntem olarak göze çarpmaktadır. Afişlerin diğer bir adı da poster olarak bilinmektedir. Etkili bir afiş örneğini inceleyerek kendiniz tasarlayabilir ya da profesyonel ekibimizden tasarım desteği alabilirsiniz.

Afişler Nerelerde Kullanılır

Firmaların kendisini tanıtmak için kullandığı en iyi baskı türü afişlerdir. Dış mekanlar başta olmak üzere iç mekanlarda da kullanılabilmekte ve göze hitap edebilmektedir. İnsanlara şirketinizin sunmuş olduğu yenilikleri ve ürünleri en hızlı şekilde iletebilmektedir. İçeriğindeki bilgi ve göze hitap etmesi bakımından doğru şekilde kullanıldığında amacına ulaşmaktadır.

Afişlerin kullanım alanları olarak insanların görebileceği yerler tercih edilmektedir. Bunlara örnek verecek olursak, otobüs durakları, kafeler, işyerleri ve toplanma yerleridir. Buraların dışında da birçok yerde görebileceğiniz afişler kullanımı bakımından oldukça işe yaramaktadır.

Afiş Çeşitleri

Reklam afişleri, kültürel afişler ve sosyal afişler olarak sıralayabileceğimiz üç çeşidi bulunmaktadır. Bir marka veya firmanın ürünlerini ve hizmetlerini anlatmak amacıyla hazırladığı afişlere reklam afişleri denmektedir. Sosyal afişler olarak bilinen afişler ise bir konu hakkında insanlara bilgi vermek amacı gütmektedir. Sinema, tiyatro ve festival gibi kültürel amaçlı etkinlikleri tanıtmaya yarayan afiş örnekleri ise kültürel afişler olarak bilinmektedir.

Bunların dışında afişler asılacakları noktalara göre ikiye ayrılabilmektedir. Dış mekan ve iç mekan afişleri olarak sıralayabileceğimiz afişler boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Dış mekanda kullanılacak, afiş basımı için kağıt seçeneği dayanıklı bir malzeme olmalıdır. Her türlü hava koşulunda dayanabilen bir malzeme tercih edilmelidir. Bez afiş basımı vinil afiş ya da branda baskı seçenekleri dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Afiş Basımı Baskı Fiyatları

Afiş fiyatları uygun olduğundan sık bir şekilde tercih edilmektedir. Afişlerin belli bir standart ölçü aralığı vardır. Bu ölçüler 35x50 cm, 50x70 cm ya da 70x100 cm olabildiği gibi özel üretim afişlerde olabilmektedir. Afiş fiyatları bu ölçülerin ve kağıt kalınlığının değişkenliğine göre belirlenmektedir.

 

Afiş Poster Nedir?

Teknoloji her ne kadar ilerlemiş olursa olsun afiş posterin modası her dönem vardır. Firmalar genellikle dikkat çekmek amacı ile afişlerden faydalanmaktadırlar. Afiş hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri afişlerin tasarımıdır. Dikkat çekici olan tasarımlar afiş ve posterlerin daha çok ilgi görmesine neden olacaktır.

Tasarımlara göre afiş fiyatları değişkenlik göstermektedir. Günümüzde hala afiş ve posterler en çok tercih edilen reklam aracıdır. Afiş posterler iç mekanda da dış mekanda da rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir.

Afiş Basımı Nedir?

Afiş basımı nedir? sorusu firmalar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Afiş poster baskı çoğunlukla tamamen bilgi vermek amaçlı hazırlanmaz. Daha çok insanların ilgisini çekmek amacı ile bir reklam aracı olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple etrafımızda farklı tasarımlı afişlere rastlamamız mümkündür.

Afişler çoğunlukla hedef kitleye ürünün tanıtılması ve akılda kalması amacı ile kullanılmaktadır. Bu sebeple afiş baskısı profesyonel olmak zorundadır. Hazırlanan afişler insanların görebileceği ve dikkatlerini çekecek noktalara asıldığında oldukça başarılı bir reklam aracı olacaktır.

Afiş Baskı Tasarım Aşamaları Nelerdir?

Çoğunlukla Afiş baskı tasarım aşamaları nelerdir? sorusu insanlar tarafından merak edilmektedir. Afiş tasarımları grafikerlerin hazırlarken çok keyif aldığı işlerden biridir. Bu işlerde uzun uzun yazılar yazılmaz. Bir slogan ile birlikte dikkat çekici bir görsel bulunması gerekmektedir. Afiş poster tasarımları yapılırken aşağıdaki konulara dikkat edilmesi gerekir;

Afiş tasarımlarının dikkat çekici olması için dikkat çekici renkler kullanmak gerekir.

Afişlerde yazı tasarımları da oldukça önemlidir. Eğlenceli ve dikkat çekici yazı tasarımları ile kolay bir şekilde insanların ilgisini çekmek mümkündür.

Afişler de genellikle çok fazla bilgi yer almaz. Bu sebeple gereksiz herhangi bir bilgiye yer vermeyin. Bunun yerine daha çok görsellerden faydalanabilirsiniz.

Farklı şekiller insanların daha çok ilgisini çeker. Bu sebeple şekiller ile perspektif bir görüntü oluşturmak afişin daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır.

Poster Baskı Adımları Nelerdir?

Poster baskı adımları nelerdir? sorusu şu şekilde cevaplanabilir. Öncelikle afiş poster baskı ölçüleri müşteriden istenir. Afiş basımı için gerekli olan bilgiler alınarak afiş tasarımına geçilir. Ancak bazen müşteriler hazır görseller ile de gelebilmektedir.

Afiş basımına geçilmeden önce görselin görünümü ile alakalı olarak müşteriler ile konuşulur. Onay alındıktan sonra ise afiş basım işlemi gerçekleştirilmektedir. Afiş baskı fiyatları, afişin boyutuna, tasarıma, ince işçiliğe göre farklılık gösterir.

Afişler genel olarak uygun fiyatlı reklam araçlarıdır. Bu sebeple teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin günümüzde hala kullanılmaktadır. Uzun yıllar da kullanılacak gibi görünmektedir. Afiş ve posterlerin baskısının kaliteli olması oldukça önemlidir.

İnsört Baskıları İçin

Çeşit ve Fiyatlarımızı Görmek İçin : İnsört Basımı